Top 10 pomysłów na prezent dla królika

Święta to czas obdarowywania. Kupujemy prezenty dla najbliższych. Nie zapominajmy o naszych futrzastych przyjaciołach. Warto celować w rzeczy praktyczne, które pozwolą rozwijać wyobraźnię królika, jednocześnie będą pozwalać realizować potrzeby naszych podopiecznych- potrzebę eksploracji, kopania, gryzienia, chowania się, poszukiwania pokarmu oraz te najbardziej podstawowe – potrzeby fizjologiczne. Króliki to zwierzęta ciekawskie, które szybko się nudzą. Nowe zabawki, to coś z czego z pewnością się ucieszą.

1. Modułowy labirynt dla królika 

To zdecydowany faworyt. Potrafi zająć królika na długi czas. Króliki z reguły lubią zgryzać kartony. Ten labirynt pozwoli spełnić potrzebę eksploracji, gryzienia i chowania się. Rozrzucając w środku smakołyki dajemy możliwość realizacji potrzeby szukania i znajdowania pokarmu.

2. Mata węchowa

Mata węchowa pozwala spełnić potrzebę kopania i poszukiwania pokarmu. Szukanie smakołyków w zakamarkach materiału to dla królika świetna zabawa. Potrafi rozładować nagromadzone emocje.

3. Kula smakula

Zabawa kulą smakulą to sposób na zaktywizowanie królika. Zanim wydobędzie z niej smakołyki musi się trochę natrudzić i nabiegać. Ta aktywność także pozwala na rozładowanie napięcia. Dla wielu królików to atrakcyjna forma spędzania czasu.

4. Zabawka interaktywna

Ta zabawka zmusza królika do podjęcia wysiłku umysłowego. Króliki szybko się nudzą, więc zabawa tą zabawką będzie dobrym urozmaiceniem codzienności Waszego królika.

5. Smakołyki w kształcie świątecznych ozdób

Opiekunowie królików wiedzą jak dużą popularnością wśród królików cieszą się choinki. Tym razem możemy podarować im ich własne świąteczne drzewko, które będą mogły bezpiecznie i ze smakiem skonsumować. Taka przekąska zapewni króliczym brzuszkom wiele radości.

6. Kocyk

Kocyk to fajne rozwiązanie, jeśli królik lubi odpoczywać na miękkim podłożu. Można go także wykorzystać jako zabawkę. Zawinąć w rulon i pochować w nim smaczki. Królik będzie ten rulon odkopywać i dostawać się do smakołyków warstwa po warstwie. To dobra zabawa połączona z realizowaniem potrzeby kopania.

7. Siano

Siano jest niezbędne i  powinno stanowić 70-80%  diety. W trosce o królicze brzuszki nie może go zatem zabraknąć na liście polecanych prezentów.

8. Paśnik

Wiemy jak szybko króliki potrafią niszczyć paśniki, zwłaszcza w tych z materiału szybko pojawiają się dodatkowe otwory. Czas świąt to dobry okres na podarowanie naszemu podopiecznemu nowego paśnika. To praktyczne rozwiązanie pozwoli na utrzymanie porządku w klatce nieco dłużej.

9. Ocieplacz na transporter

Zimą warto zaopatrzyć się w ocieplacz na  transporter, żeby zadbać o odpowiednią temperaturę w trakcie przewożenia królika. Jest to niezwykle ważne, żeby ochronić królicze omyki przed przeziębieniem.

10. Mystery box, pudełko z niespodzianką w środku

Na sam koniec zestawienia pudełko niespodzianka. Zawartość opakowania będzie zaskoczeniem zarówno dla królika jak i opiekuna. Zawiera w sobie produkty bezpieczne dla naszych podopiecznych. Pudełka dostępne są w różnych rozmiarach.

Dodaj komentarz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz również

Królik w podróży. O czym pamiętać przed wyjazdem?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Poniższy post ma...

Czy królik potrzebuje behawiorysty?

Kim jest króliczy behawiorysta? Behawioryzm jest dziedziną nauki, kierunkiem psychologicznym,...

Encefalitozoonoza u królików – objawy i leczenie

Problemy zdrowotne mają istotny wpływ na zachowanie zwierząt. Jedną...