Co może a czego nie może królik jeść z wigilijnego stołu?

Zdecydowane nie dla naszych ludzkich potraw. Nie podajemy królikowi niczego co zwiera przyprawy. Nie podajemy chleba, czekolady, pierników, orzechów, ziemniaków, barszczu, mięsa ani ryb. Te produkty są szkodliwe. Nie dzielimy się z królikiem opłatkiem.

Królikom nie podajemy alkoholu. Nie zaleca się podawania pokarmu poddanego obróbce termicznej. Zrezygnujmy z gotowanych warzyw i owoców. Owoce niech będą bez pestek.

Co może jeść królik podczas wigilijnej kolacji?

Sianko spod obrusa. Świeże i suszone owoce: jabłko, banan, żurawina. Świeże i suszone warzywa: buraczek, marchewka, niewielkie ilości pomidora. Zielone warzywa: ogórek (tylko świeży, nie konserwowy czy kiszony), natka pietruszki, świeży koperek. Króliki mogą także spożywać paprykę (nie chili). Pamiętajmy także, żeby podawać plasterek a nie cały owoc, czy warzywo. 

Listę dozwolonych warzyw znajdziesz TUTAJ.

Listę dozwolonych ziół znajdziesz TUTAJ.

W sklepach zoologicznych stacjonarnych oraz w sprzedaży internetowej dostępne są smakołyki dedykowane specjalnie królikom, w kształcie świątecznych ozdób, choinek czy gwiazdek. Z powodzeniem takie przysmaczki mogą znaleźć się w króliczej misce.

Jest to wyjątkowa noc. Chcemy dzielić się ze swoimi podopiecznymi miłością. Dla wielu z nas miłość kojarzy się z jedzeniem. Jeśli tego wieczoru Twój królik zje trochę więcej, nie powinno się nic stać. Jednakże należy być uważnym i z troską podejść do wrażliwych króliczych brzuszków. Większość królików nie ma umiaru w jedzeniu. Od nas zależy ile jedzenia królik otrzyma. Łatwo pogubić się jeśli od każdego z gości dostanie po trochę tego, po trochę tamtego.

Uważajmy na to co spadnie pod stół. Nie zawsze jest to coś co dla uszatka będzie bezpieczne.

Dodaj komentarz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz również

Ciąża fizjologiczna królika domowego

Samica królika osiąga dojrzałość płciową w wieku ok 4-6...

Siano w diecie królika domowego

Siano w diecie królika jest niezbędnym elementem. Powinno stanowić...

Mój królik dziwnie się zachowuje. Dolegliwości bólowe u królików

„Mój królik od niedawna zachowuje się inaczej niż zwykle....